Zadzwoń teraz

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna obejmuje wybielanie zębów oraz usuwanie przebarwień.

Każdy z nas marzy o pięknym, białym uśmiechu, jednak niewiele osób ma idealnie białe zęby. Przebarwienia często spowodowane są paleniem papierosów, piciem kawy i czerwonego wina.  Wybielanie zębów jest coraz popularniejsze i dostępniejsze – można to zrobić za pomocą past wybielających, żelów i nakładek, czy też wybielić specjalną lampą w gabinecie stomatologicznym.

Wybielanie zębów lampą

Zabieg rozpoczyna się od nałożenia na dziąsła zabezpieczającej żywicy, w celu uchronienia dziąseł przed uszkodzeniami. Następnie lekarz stomatolog bądź wykwalifikowana asystentka stomatologiczna na każdy ząb nakłada substancję wybielającą i naświetla lampą polimeryzacyjną. Zabieg trwa około 60 minut.

Wybielanie metodą nakładkową

Aby móc rozpocząć wybielanie metodą nakładkową lekarz stomatolog wykonuje wyciski, by przygotować indywidualnie dopasowane nakładki. Następnie zostaje dobrany do Pacjenta odpowiedni żel wybielający, aplikowany przez Pacjenta samodzielnie w domu według zaleceń lekarza. Najlepiej nakładek używać na noc. Rozjaśnianie zębów trwa około dwóch tygodni.

Wybielanie skojarzone (lampa + nakładki)

To połączenie wyżej wymienionych metod wybielania: gabinetowej lampą i domowej nakładkowej.

Efekt wybielania utrzymuje się przez około 2-3 lata, w zależności od indywidualnych predyspozycji oraz diety i dbałości Pacjenta o higienę jamy ustnej. Aby utrzymać biały kolor zębów zaleca się regularne wizyty kontrolne połączone z profesjonalnym oczyszczaniem zębów (co 6 miesięcy), a także stosowanie past wybielających.

Uwaga! Zarówno wypełnienia (plomby), jak i licówki, korony czy mosty nie wybielają się pod wpływem lampy lub środka wybielającego. Wymienia się je po okresie 2 tygodni od zabiegu wybielania
(po ustabilizowaniu się nowego koloru zębów).

Wybielanie przebarwionego, martwego zęba (po leczeniu kanałowym)

Przebarwiony ząb po leczeniu kanałowym można wybielić, jednak w pewnych granicach. Taki ząb wybiela się wewnętrzne specjalnym preparatem. Jednak nie zawsze przynosi to oczekiwany rezultat, wówczas stosuje się odbudowę kosmetyczną (licówki, korony).


Szukasz wykwalifikowanego stomatologa w Chorzowie?

Zadzwoń do nas: +48 693 914 488 Umów się na wizytę online